З 6 по 11 червня делегація Донецького державного університету управління відвідала Португалію, де взяла участь у заходах організації RUTIS (мережа університетів для людей старшого віку) в рамках Міжнародного проекту «Створення центру освіти для людей третього віку» (СТАЕ) за програмою ТЕМПУС.

Проректор з міжнародної роботи А.В. Стойка і професор кафедри фінансів А.А. Халецька взяли участь у роботі круглого столу, присвяченого проблемам активного довголіття в штаб-квартирі організації (м. Альмерім), Національному фестивалі Університетів третього віку (м. Грандола), ознайомилися з досвідом європейських партнерів з розробки та впровадження освітніх програм для людей старшого віку по напрямками: менеджмент, здоровий спосіб життя, комп’ютерні технології, психологія, юридичні науки, іноземні мови, літературно-художній напрям, мистецтво, краєзнавство в містах Сантарен, Лерія і Райна.

Незабутньою подією стала участь делегації нашого університету у фестивалі з представництвом 40 університетів третього віку Потругалії і більше 1300 учасників.

Найстаршій учасниці, яка блискуче виконала на сцені народний португальський танець, виповнилося 99 років. Парад учасників, нагородження кращих університетів, велика і різноманітна концертна програма не залишили байдужим нікого з присутніх.

Фестиваль завершився ходою з прапорами, серед яких розвивався прапор Донецького державного університету управління.

Вагомим результатом подібного обміну досвідом у найближчому майбутньому стане розробка та впровадження навчальних програм відповідно до європейських стандартів якості навчання та на основі використання провідного досвіду європейських навчальних закладів, а також досвіду міжсекторної взаємодії органів державної влади, громадських організацій та бізнесу, підготовка викладачів для роботи з людьми третього віку з урахуванням соціально-медичних особливостей літніх людей.